Czy przywódcy UE zreflektują się w sprawie przyjmowania uchodźców?

Dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa,  ocenia, że Politycy europejscy powinni opamiętać się i zrozumieć jakie błędy popełnili w kwestii najeźdźców, których nazywano uchodźcami.

W serii zamachów terrorystycznych, do których doszło wczoraj wieczorem w Paryżu, zginęło 128 osób a 99 pozostaje w stanie krytycznym. Ataki przeprowadzono w różnych miejscach miasta, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników.

Prezydent Francji Francois Hollande poinformował dziś, że za zamachami w Paryżu stoją dżihadyści z Państwa Islamskiego. Podkreślił jednocześnie, iż ataki zostały zaplanowane za granicą, jednak zamachowcy otrzymali pomoc wewnątrz Francji.

W związku z tragicznymi wydarzeniami we Francji został ogłoszony stan wyjątkowy na terytorium kraju oraz podjęto decyzję o zamknięciu granic.

Dr Łukasz Kister mówił, że po zamachu oczekuje od przywódców europejskich konkretnych reakcji.

Chciałbym, aby politycy europejscy opanowali się, zrozumieli czym jest terroryzm i zagrożenie płynące z radykalnego islamu, jakie popełnili błędy w kwestii najeźdźców, których nazywano uchodźcami – to wszystko dzisiaj się zemściło. Mam nadzieję, że politycy europejscy rozważą popełnione błędy i pozwolą służbom państw Unii Europejskiej na prawdziwą, skuteczną i realną walkę z zagrożeniem dla bezpieczeństwa naszego kontynentu. Liczę na to, że nikt nie będzie już „chował głowy w piasek”, nie podda się, a więc nie spełni żądań terrorystów, tylko w sposób szybki i zdecydowany odpowiemy na to zagrożenie – zaznaczył dr Łukasz Kister.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali dziś nagranie wideo, na którym przestrzegają Francję przed kolejnymi zamachami terrorystycznymi, jeżeli władze w Paryżu nie wycofają się z bombardowań ich pozycji. Nie wiadomo kiedy ten materiał powstał.

Z kolei Premier Ewa Kopacz przybyła do Centrum Antyterrorystycznego przy ABW, gdzie odebrała meldunek od przedstawicieli służb specjalnych w związku z atakami terrorystycznymi we Francji.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl