W niedzielę zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i centralna znajdują się pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest na skraju wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze

W niedzielę zachmurzenie duże. Opady deszczu, które przejściowo mogą być o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, a na krańcach południowo-zachodnich nawet do 20 mm. Opady śniegu w Tatrach, a początkowo także w Sudetach.

Temp. maks. od 5, 6 st. na północnym wschodzie oraz na krańcach wschodnich do 7, 11 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, porywisty, przeważnie południowo-zachodni.

Wiatr w porywach na południu kraju do 65 km/h, a na południowym zachodzie do 75 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 110 km/h, a w Sudetach do 140 km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl