Kolejny deszczowy dzień w całym kraju

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia po Centralną znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu klina wyżowego, ale w pasie od Śląska po Podlasie i Lubelszczyznę zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie chłodna masa powietrza, jedynie na południowym wschodzie zalegać będzie jeszcze ciepłe powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie wahać się.

W środę zachmurzenie duże lub całkowite, na północy oraz na krańcach południowo-wschodnich większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu.

W pasie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez centrum po Podlasie opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów w centrum i na Dolnym Śląsku do 15 mm, a na Opolszczyźnie do 20 mm. Na południowym wschodzie możliwe burze. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 8 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7 st. do 11 st., na krańcach południowo-wschodnich od 15 st. do 19 st., w kotlinach sudeckich od 4 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, z przewagą kierunków zachodnich. Na południowym wschodzie wiatr umiarkowany, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, południowy. W Karpatach porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże i całkowite, na północy kraju miejscami większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, głównie w południowo-wschodniej połowie kraju. W pasie od Górnego Śląska przez Ziemię Świętokrzyską, Łódzką, Mazowsze po Podlasie oraz Lubelszczyznę opady okresami o natężeniu umiarkowanym, na tym obszarze prognozowana wysokość opadów do 15 mm. W rejonach podgórskich, a także miejscami na Podlasiu opady deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Na Pomorzu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl