Miejscami przelotne opady deszczu i burze

Jak informuje IMGW, nad Europą południową, południowo-wschodnią oraz częściowo centralną dominować będą słabe wyże. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże. Północna połowa Polski będzie w zasięgu niżu znad Norwegii, pozostała część kraju w zasięgu wyżu znad Europy Południowej.

Nad północną część kraju nasunie się chłodny front atmosferyczny. Z południowego zachodu napływać będzie zwrotnikowa masa powietrza, tylko nad północną część kraju napłynie chłodniejsza masa polarno-morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. miejscami na wybrzeżu, 24 st. na Pomorzu do 30 st. w centrum i do 33 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, tylko na wybrzeżu zachodni i północno-zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 75 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl