Prognoza pogody na 27 i 28 lipca

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowa oraz częściowo wschodnia znajdzie się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą płytkie niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w obszarze wypełniającego się niżu znad Bałtyku, z ośrodkiem w rejonie Gotlandii. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie rozmywający się front atmosferyczny. Po południu nad zachodnią część kraju zacznie nasuwać się zatoka niżowa z kolejnym frontem atmosferycznym. Napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa będzie powoli rosło.

W czwartek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu, suma opadów miejscami do 15 mm. We wschodniej połowie Polski rano zachmurzenie małe, później umiarkowane i duże; po południu miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18 st., 21 st. na zachodzie do 23 st., 25 st. na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na krańcach wschodnich kraju z kierunków południowych, po południu skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na zachodzie kraju, w drugiej połowie nocy, możliwe burze. Temperatura minimalna od 13 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 55 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadu w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na północnym zachodzie do 23 st., 25 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad samym morzem okresami dość silny, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl