fot. flickr

Polska w zasięgu wyżu

Jak podaje IMGW, przeważający obszar kontynentu będzie pod wpływem wyżu znad Niemiec, jedynie krańce północne i wschodnia Europa znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrami nad środkową i zachodnią Europą. Z północnego zachodu napłynie powietrze polarne morskie. Spadek, a później wzrost ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południu kraju słabe opady deszczu. W Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na południowym wschodzie, około 8 st. w centrum, do 11 st. na Dolnym Śląsku; chłodniej na terenach podgórskich Karpat: od 2 st. do 4 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na wschodzie i południu porywisty, w Karpatach i Sudetach porywy do 70 km/h, północno-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na północy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie słabe opady deszczu, na krańcach południowo-wschodnich także deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu. W zachodniej połowie kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -1 st. gdzieniegdzie na północnym wschodzie i w Kotlinie kłodzkiej do 3 st. na wybrzeżu. W miejscowościach podgórskich od -4 st. do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach i Sudetach porywy do 65 km/h, przeważnie północno-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie kraju możliwy słaby deszcz, na krańcach południowo-wschodnich także deszcz ze śniegiem, a w Karpatach śnieg. W godzinach porannych miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 4°C na południowym wschodzie, około 8 st. w centrum, do 13 st. na Dolnym Śląsku; chłodniej na Podhalu i Podkarpaciu: od 1 st. do 3 st. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w Karpatach porywisty, z kierunków zachodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl