fot. pixabay.com

W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w środę Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, północna Polska oraz Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów.

Polska będzie na skraju rozległego wyżu znad środkowej Europy. W dzień od zachodu, będzie przemieszczać się przez Polskę ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad Skandynawii, za którym napłynie ciepłe i suche powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa, będzie ulegać nieznacznym wahaniom.

W środę zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane, tylko na północy i w Bieszczadach okresami duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 13 st. C w centrum, do 15 st. C na Dolnym Śląsku, Śląsku i w Zatoce Pomorskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, miejscami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy w środkowym i południowym pasie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południu i w centrum miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 0 st. C w Bieszczadach, około 6 st. C w centrum do 11 st. C na wybrzeżu; na Podhalu spadki do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu lokalnie porywisty, miejscami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i południowy.

PAP

drukuj