fot. flickr.com

Upały nie odpuszczają

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie i północne Europy będą pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. W pasie od Pomorza Zachodniego, przez Wielkopolskę, Śląsk, po Podkarpacie zaznaczy się linia zbieżności. Na wschodzie Polski, z północy na południe, przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny. Po południu do zachodnich granic kraju dotrze pofalowany front chłodny.

Przeważający obszar kraju znajdzie się w zwrotnikowej masie powietrza, jedynie nad północną Polskę napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i powoli będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Wystąpią burze z przelotnymi opadami deszczu i gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, a województwach południowych do 40 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. do 31 st., chłodniej na Pomorzu od 21 st. do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, jedynie na Suwalszczyźnie północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, w pierwszej połowie nocy wystąpią także burze i miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, w województwach południowo-wschodnich do 30 mm. Temperatura minimalna od 14 st. do 18 st., chłodniej na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu od 12 st. do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W województwach zachodnich i południowych wystąpią burze z opadami deszczu i gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm. Na pozostałym obszarze możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 20 st. i 23 st. w województwach północnych, do 24 st. i 26 st. w pasie od Ziemi Lubuskiej, przez Wielkopolskę, po Lubelszczyznę, najcieplej na południu kraju około 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, jedynie na południu kraju północny i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, przeważnie północny. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 80 km/h. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych, w czasie burz porywisty. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

 

PAP/RIRM

drukuj