W Polsce pogodnie i ciepło

Jak informuje IMGW, nad Europą wschodnią, północną i środkową zaznaczy się wpływ wyżu z rejonu Zatoki Fińskiej. Słaby wyż znad Morza Śródziemnego będzie przeważał także nad Europą południową. Europa zachodnia znajdzie się pod wpływem niżu znad Zatoki Biskajskiej.

Przeważający obszar Polski będzie pod wpływem wyżu z rejonu Zatoki Fińskiej. Jedynie nad południem i zachodem kraju znajdować się będzie płytka zatoka niżowa z mało aktywnym frontem chłodnym. Południowo-zachodnia część kraju pozostanie w masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego, nad pozostały obszar napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie i w dolinach górskich rano miejscami zachmurzenie całkowite i mgły ograniczające widzialność do 200 m, szybko zanikające. W Karpatach miejscami zachmurzenie duże i słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. miejscami na północy, do 25 st. w centrum, do 29 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe. Nad ranem gdzieniegdzie, zwłaszcza w dolinach górskich, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5 st. miejscami na wschodzie do około 10 st. w centrum, 13 st. na zachodzie i 14, 16 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj