fot. PAP/EPA

Prawdziwie czerwcowa pogoda w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, południowa oraz jej zachodnie krańce będą w zasięgu wyżów. Wyspy Brytyjskie, Skandynawię, Europę Środkową obejmie niż z frontem atmosferycznym.

Przeważająca część kraju pozostanie w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą, nad krańce zachodnie nasunie się zatoka niżu znad Szetlandów, oraz przemieszczający się z nią front chłodny. Wschodnia połowa kraju pozostanie w ciepłej masie polarno-morskiej, nad zachodnią część kraju z południowego zachodu napłynie gorąca masa zwrotnikowa.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie małe. Po południu na północnym zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i wieczorem miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

W burzach wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 24 st., 26 st. na północnym wschodzie do około 29 st. w centrum i do 32 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich od 25 st. do 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy, wieczorem na krańcach północno-zachodnich skręcający na północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj