W całej Polsce słonecznie i ciepło

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrum nad Polską, jedynie częściowo północna i wschodnia część kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu. Z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. na wschodzie i południowym wschodzie do 24 st., 26 st. miejscami na zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu wschodnim i na Podkarpaciu: od 16 st. do 18 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich, tylko na południowym wschodzie zmienny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, tylko na północy miejscami umiarkowane. Na wybrzeżu wschodnim miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 7 st. do 11 st., na Ziemi Lubuskiej lokalnie 12 st. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu okresami wzrastające do dużego. Po południu w Sudetach możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 16 st., 19 st. na północy do 24 st. na południu. Chłodniej nad morzem: od 10 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północnym-wschodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W Warszawie w piątek słonecznie. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy z piątku na sobotę pogodnie. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl