fot. https://pixabay.com/

Bezchmurnie i ciepło w całym kraju

Zapowiada się bezchmurnie i ciepło w całym kraju. Na krańcach zachodnich spodziewamy się do 29 stopni Celsjusza – powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Jak przekazała Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, dzisiaj od rana ma być dużo słońca i z godziny na godzinę będzie coraz cieplej.

Synoptyk IMGW zaznaczyła, że już ok. godz. 8.00 temperatura prognozowana na Pomorzu kształtować się będzie na poziomie 10-11 stopni Celsjusza. Do 14-15 stopni spodziewanych jest w centrum kraju. Na południowym zachodzie ma być nawet 16 stopni.

„Stopniowo ta temperatura będzie rosła. I maksymalnie nad morzem spodziewanych jest ok. 20 stopni Celsjusza, chłodniej może być na Helu. W centrum prognozujemy do ok. 25-27 stopni. Najcieplej, do 29 stopni na krańcach zachodnich – Ziemi Lubuskiej i w województwie zachodniopomorskim. Na wschodzie, w Lublinie, Białystoku spodziewamy się 24-25 stopni. Tam miejscami więcej chmur, ale takich niegroźnych kłaczków” – powiedziała Ewa Łapińska.

Dodała, że prognozy wskazują na to, że kolejne dni będą coraz cieplejsze.

Wiatr będzie słaby.

Niemal bezchmurnie zapowiada się także noc z czwartku na piątek. Tylko nad morzem i w regionach podgórskich, jak zaznaczyła Łapińska, mogą zdarzyć się drobne chmurki.

„Temperatura minimalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich – Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie, do 17 stopni na zachodzie – w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej” – przekazała synoptyk IMGW.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl