Nad Polskę nasunie się ciepły front

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże z ośrodkami nad północno-wschodnim Atlantykiem, Wyspami Brytyjskimi oraz Morzem Czarnym.

Polska znajdować się będzie w zatoce łączącej niż z ośrodkiem nad północnym Atlantykiem z niżem z ośrodkiem nad Bałkanami i Morzem Czarnym, w cieplejszej, polarno-morskiej masie powietrza. Wieczorem od południowego zachodu nasunie się nad Polskę front ciepły.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W dzień zachmurzenie duże, miejscami opady śniegu. Rano na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -9, -6 st. na północy Polski do około -4 st. na wschodnim wybrzeżu i w centrum kraju oraz do -2, 1 st. na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby, w strefie nadmorskiej okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W Warszawie zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj