W kraju zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia i północno-wschodni znajdzie się pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad Europy południowej.

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Europy południowej, w polarno-morskiej masie powietrza, jedynie na krańcach północnych w dzień zaznaczy się strefa przemieszczającego się w głąb kraju chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

We wtorek w południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 600 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie oraz północy okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st., 18 st. w północnej połowie kraju oraz lokalnie w rejonach podgórskich do 18 st., 21 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie skręcający na północny i północno-wschodni.

W nocy z wtorku na środę jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami głównie w zachodniej połowie kraju opady deszczu. Liczne silne zamglenia, a miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 st., 5 st. na krańcach północno-wschodnich, do 8 st., 10 st. w centrum i 11 st., 12 st. na zachodzie i południu. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, jedynie na północy i północnym wschodzie z kierunków wschodnich.

W środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowo opady deszczu. Rano miejscami jeszcze mgły ograniczające widzialność do około 500 m. Po południu, zwłaszcza na południowym zachodzie, lokalne burze, w których może spaść do 15 mm deszczu. Zachmurzenie umiarkowane, a lokalnie nawet małe, jedynie na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 12 st., 15 st. na północnym wschodzie do 16 st., 20 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni i południowo-wschodni. Podczas burz wiatr silniejszy, w porywach do 60km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy początkowo zachmurzenie duże i możliwe słabe przelotne opady deszczu. W ciągu nocy większe przejaśnienia i rozpogodzenia oraz zanik opadów. Lokalnie możliwe mgły. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl