Dziś w kraju zachmurzenie duże i całkowite

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i Skandynawia pozostaną w zasięgu rozległego i silnego wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów z układami frontów z ośrodkami nad Wielką Brytanią i Adriatykiem. Polska znajdzie się na skraju wyżu z centrum w rejonie Morza Barentsa, jedynie zachodnie rejony kraju będą pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Wyspami Brytyjskimi; nad północno-wschodnie województwa napływać będzie polarnokontynentalne powietrze, a nad pozostałe obszary – powietrze polarnomorskie.

Dziś w kraju zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. na krańcach południowo-zachodnich, -7 st. w centrum, do -9 st. na północnym wschodzie. Wiatr na południu słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, porywisty, na wschodnim Wybrzeżu w porywach do 55 km/h, wschodni i południowo-wschodni, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże i całkowite, na północnym wschodzie większe przejaśnienia, miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od -6 st. na zachodzie, -9 st. w centrum, do -16 st. na północnym wschodzie. Wiatr na południu słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 55 km/h, na wschodnim Wybrzeżu do 60 km/h, wschodni i południowo-wschodni, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie -7 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, wschodni. W nocy zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady śniegu. Temp. min. -11 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie powoli rosło.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl