fot. pixabay.com

Dużo słońca na południu kraju, noc z silnym mrozem na terenach podgórskich

Najwięcej słońca będzie dziś na południu kraju – powiedziała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. W ciągu dnia temperatura w całej Polsce powinna wzrosnąć co najmniej do 0 stopni Celsjusza, ale noc na południu, zwłaszcza a terenach podgórskich Karpat jeszcze z silnym mrozem.

Na południu kraju ma być dużo słońca. W centrum i na północy spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, tylko gdzieś lokalnie na północy może wzrastać do dużego.

Jak podała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk, nigdzie nie powinno być opadów.

„Maksymalna temperatura wyniesie od ok. 0 stopni Celsjusza na wschodzie i na Pomorzu, w centrum 2 stopnie na plusie, do 4-5 stopni Celsjusza na zachodzie, zwłaszcza na południowym zachodzie” – powiedziała Ilona Bazyluk.

Dodała, że wiatr będzie nadal na ogół słaby, nad morzem umiarkowany, na północy oraz w Sudetach porywisty i tam porywy sięgną do ok. 60 km/h. Powieje z południa i południowego zachodu.

W nocy z czwartku na piątek na przeważającym obszarze kraju powinno być pogodnie. Tylko w centrum pojawi się więcej chmur. Pochmurnie będzie na północy i tam spodziewane są słabe opady deszczu ze śniegiem.

Na terenach podgórskich, zwłaszcza Karpat, zapowiada się noc z najsilniejszym mrozem. Tam, jak podała synoptyk IMGW, do minus 17 stopni Celsjusza. Na południu będzie ok. minus 7 stopni, w centrum minus 4 stopnie Celsjusza, a najcieplej nad morzem. Tam nawet do 1 stopnia na plusie.

Wiatr nad morzem będzie silniejszy. Tam w porywach do ok. 60 km/h. Powieje też w Sudetach do ok. 65 km/h. Poza tym wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Od piątku zachmurzenie ma wzrastać, do Polski wchodzić będzie ciepły front, który przyniesie opady deszczu ze śniegiem, a na zachodzie opady marznące. W przyszłym tygodniu na zachodzie może być ciepło, nawet 7-9 stopni Celsjusza na plusie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl