fot. flickr.com

Polska w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz Francja będą pod wpływem wyżu znad Irlandii. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Polska będzie na skraju niżu znad północno-zachodniej Rosji, w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego. Z północnego zachodu do centrum kraju będzie przemieszczać się front chłodny, związany z wtórnym niżem znad Bałtyku oraz Litwy i Łotwy. Za tym frontem napłynie jeszcze chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadało.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo w centrum i na południu gdzieniegdzie rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, na północy kraju miejscami burze i możliwy opad krupy śnieżnej. Wysoko w górach przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów na północy kraju miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12-14 st. na północy kraju i w obszarach podgórskich do 16-17 st. na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h; po południu na północnym zachodzie i w centrum przejściowo możliwe porywy wiatru do 90 km/h. Na morzem wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, a wysoko w górach po południu do 100 km/h. Wiatr z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, na północy i w centrum początkowo możliwe burze lub opad krupy śnieżnej. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów na północy kraju miejscami do 15 mm, zwłaszcza w rejonie Zatoki Gdańskiej. Temperatura minimalna od 5 st. do 8 st., na Podhalu około 1 st., a nad morzem około 10 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h. Nad morzem wiatr dość silny, okresami silny, do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, a wysoko w górach do 110 km/h. Wiatr zachodni i północno-zachodni. W środę w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 12 st. na północnym wschodzie i miejscami na południu do 17 st. na zachodzie. Chłodniej na Podhalu, około 8 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h, wysoko w górach początkowo do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl