Napływa masa powietrza polarno-morskiego

Jak informuje IMGW, nad Europą przeważają niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie południowy zachód, południe i częściowo środkowa część kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów.

Polska jest w zasięgu zatoki niżu, który będzie przemieszczał się przez południowy Bałtyk, na wschodzie kraju zaznacza się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. W późniejszych godzinach na zachodzie zaznaczy się wpływ wyżu znad Zatoki Biskajskiej. Napływa masa powietrza polarno-morskiego.

Dziś w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W północnej połowie zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu, miejscami burze, którym może towarzyszyć grad. Prognozowana wielkość opadów w czasie burz na północnym zachodzie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C na północnym wschodzie do około 27 st. C, 28 st. C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

PAP/RIRM

drukuj