Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz Islandia znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad Skandynawii.

Z południowego zachodu do centrum kraju będzie się przemieszczać płytka zatoka niżowa i układ frontów atmosferycznych. W północno-wschodniej części kraju zalegać będzie dość chłodne powietrze kontynentalne, nad pozostałą część Polski napłynie bardziej wilgotne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie powoli rosło.

W środę na północnym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowo opady deszczu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Po południu miejscami, zwłaszcza na południu kraju, lokalne burze, w których może spaść do 15 mm deszczu. Temp. maks. od 13 st. na północnym wschodzie, do 15, 18 st. na przeważającym obszarze kraju i do 19 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr na wschodzie oraz na północy słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy ze środy na czwartek na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na południu początkowo możliwe burze. Temp. min. od 2, 5 st. na północnym wschodzie do 10 st. w centrum i 12 st. na południu oraz na zachodzie. W województwie podlaskim przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na południu, zachodzie i północy. Temp. maks. od 14 st. na północnym wschodzie do 17 w centrum i do 20 st. na zachodzie. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków wschodnich.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl