fot. flickr.com

Napływa cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, Europa północna, północno-zachodnia i południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów, pozostała część kontynentu będzie w zasięgu klina wyżu znad Azorów. Polska będzie w zasięgu klina wyżowego związanego z Wyżem Azorskim. W ciągu dnia z zachodu na wschód przemieszczać się będzie zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Wysp Brytyjskich. Napływać będzie coraz cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w kraju w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 20 st., 22 st. na północy i w rejonach podgórskich do 26 st. na Podkarpaciu. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, zachodni i południowo-zachodni, jedynie na Pomorzu i wybrzeżu umiarkowany, południowy.

W nocy ze środy na czwartek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, okresami przelotne opady deszczu, na zachodzie miejscami burze, w których może spaść do 15 mm deszczu. Temp. min. od 14 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach burz porywisty, południowo-zachodni.

W czwartek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu kraju bez opadów i burz. Na pozostałym obszarze z zachodu na wschód postępujące przelotne opady deszczui burze, w których może spaść do 10 mm deszczu. Temp. maks. od 21 st., 24 st. na krańcach północnych do 30 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę w Warszawie w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu możliwy przejściowy wzrost zachmurzenia do dużego i słaby, przelotny deszcz. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże i miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temp. min. 17 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czwartek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj