Polska na skraju niżu

Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz krańce zachodnie będą w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem w rejonie Cieśnin Duńskich, pod koniec dnia znajdziemy się w obszarze siodła barycznego. Będziemy w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i powoli będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a po południu burze, lokalnie z gradem. Tylko na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, i bez opadów. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. na północnym zachodzie oraz w dolinach karpackich do 24 st., 26 st. na przeważającym obszarze kraju i do 28 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze, stopniowo zanikające. Jedynie na południowym wschodzie kraju początkowo rozpogodzenia i tam bez opadów. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 14 st. do 16 st., tylko miejscami na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich około 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, południowy, skręcający od zachodu kraju na kierunki zachodnie. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, bez opadów jedynie na Pomorzu, wybrzeżu i lokalnie w Wielkopolsce. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. na wybrzeżu do 28 st. w centrum i do 30 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, po południu okresami duże i możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W czasie burz porywy do 60 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo możliwe zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl