W Polsce mróz i lekkie opady śniegu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajduje się w zasięgu wyżu znad Hiszpanii. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Wschód Polski pozostaje pod wpływem niżu znad Białorusi. Od zachodu kraju rozbudowuje się słaby klin wyżowy, jedynie nad północny zachód kraju po południu nasunie się płytki ośrodek niżowy. Z północy zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie słabe opady śniegu. Rano w północnej połowie kraju miejscami mgły osadzające szadź, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -9 st.C, -7 st.C na wschodzie i w dolinach karpackich do -1 st.C na wschodzie i na wybrzeżu. Wiatr z kierunków północnych, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.

W stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st.C. Wiatr słaby, przeważnie północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl