W sobotę w kraju zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa południowa i częściowo zachodnia będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Morzem Irlandzkim, Alpami i Bałkanami. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad północną Rosją, Skandynawią i Islandią. Polska znajdzie się na skraju niżu znad Skandynawii, na północy kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarnomorskiego. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu początkowo rozpogodzenia, na północy, w centrum, na wschodzie i południowym zachodzie okresami opady deszczu. Temp. maks. do 4 do 7 st. na przeważającym obszarze, od 2 do 4 st. w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i w centrum porywisty, na Wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu, w rejonach górskich śniegu. Temp. min. 4 st. nad morzem, od 0 do 3 st. na przeważającym obszarze, około -1 st. w kotlinach karpackich. Wiatr umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 80 km/h, na Wybrzeżu do 90 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, z kierunków zachodnich.

W niedzielę na zachodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie i w Karpatach śniegu. Temp. min. od 1 do 5 st. Wiatr umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, na Wybrzeżu do 90 km/h, wysoko w górach do 90 km/h, północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temp. min. 2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temp. maks. 4 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

 

PAP/RIRM 

drukuj