fot. flickr.com

W piątek w Polsce zachmurzenie małe, ale na północy i północnym zachodzie możliwe opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa Północna, Wyspy Brytyjskie oraz północne krańce Europy Zachodniej i Środkowej znajdą się w zasięgu niżów znad południowej Norwegii oraz Morza Norweskiego wraz z układami frontów atmosferycznych, pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem Wyżu Azorskiego oraz wyżu znad Kazachstanu.

Pogodę w Polsce będzie kształtował niż znad Norwegii, jedynie na południu zaznaczy się słaby klin wyżowy. Z zachodu w dalszym ciągu będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie małe, na północy i zachodzie, stopniowo od północnego zachodu wzrastające do dużego. Na północy i północnym zachodzie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st. C na południowym wschodzie, 3 st. C, 4 st. C w centrum, do 8 st. C na południowym zachodzie; na Podhalu około -2 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru w obszarach podgórskich Sudetów do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h, w rejonach podgórskich Tatr i na szczytach Sudetów oraz Karpat do 80 km/h.

W nocy w południowo-wschodniej Polsce zachmurzenia małe, stopniowo od północnego zachodu wzrastające do dużego, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże. Na północy i zachodzie opady deszczu, w obszarach podgórskich Sudetów również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -3 st. C na południowym wschodzie, 0 st. C, 1 st. C w centrum, do 5 st. C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru nad morzem do 55 km/h, w kotlinach sudeckich do 65 km/h, w obszarach podgórskich Beskidów do 75 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 90 km/h, wysoko w Sudetach do 110 km/h.

PAP

drukuj