Prognoza pogody na 26 lutego

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, częściowo Skandynawia i Europa zachodnia znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże znad Atlantyku i Rosji. Polska będzie na skraju rozległego wyżu znad Rosji, w dość ciepłej polarnomorskiej masie powietrza; tylko krańce wschodnie kraju znajdą się w chłodniejszym powietrzu kontynentalnym.

Dziś na wschodzie i w Sudetach zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane, rano na południu miejscami mgła z widzialnością do 400 m. Temp. maks. od 4 do 5 st. na północnym wschodzie, od 9 do 11 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy ze środy na czwartek na wschodzie i południowym zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na Łużycach możliwy słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgła z widzialnością do 200 m, w Sudetach możliwy słaby deszcz lub deszcz ze śniegiem. Temp. min. od -2 do -3 st. na wschodzie i w kotlinach górskich, od 1 do 3 st. na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się wahało.

RIRM/PAP

drukuj