Zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie

Jak informuje IMGW, Półwysep Apeniński, Europa centralna oraz krańce północne kontynentu znajdować się będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie pod wpływem niżu znad północnych Włoch.

Z południa na północ kraju przemieszczać się będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego, za którym zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

W czwartek na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Poza tym zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu, na południowym zachodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na południowym zachodzie prognozowana wysokość opadów do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 7 do 12 st. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, w północnej połowie kraju porywy do 60 km/h. W górach wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu. Na Śląsku opady miejscami o natężeniu umiarkowanym – prognozowana wysokość opadów do 10 mm. Bez opadów jedynie na Podkarpaciu.

Temperatura minimalna od 5 do 9 st., jedynie na północnym wschodzie chłodniej, od 3 do 5 st. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. W Karpatach i Sudetach wiatr okresami dość silny, w porywach początkowo do 90 km/h, z kierunków południowych.

W piątek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na Podkarpaciu okresami zachmurzenie umiarkowane. Opady deszczu i mżawki, bez opadów jedynie na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna od 12 do 16 st., jedynie na północy chłodniej, od 9 do 12 st. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w Karpatach wiatr okresami dość silny, w porywach do 80 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego i całkowitego. Po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu.

Temperatura minimalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany, w drugiej połowie dnia stopniowo słabnący, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl