J. Kaczyński: Polska powinna być sprawiedliwsza

Polska powinna być sprawiedliwsza, aby można było budować solidarność i jednocześnie szybko się rozwijać – mówił w środę wieczorem w Łodzi na spotkaniu z wyborcami prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński, który spotkał się z mieszkańcami na Politechnice Łódzkiej mówił, że Polska powinna być sprawiedliwsza, bo jest to wartość sama w sobie. Według prezesa PiS chodzi o to, aby można było budować sprawiedliwość, solidarność i jednocześnie szybko się rozwijać. Wyraził też przekonanie, że te cechy nie są wcale przeciwstawne. Jak mówił – one się wzajemnie uzupełniają.

Kaczyński zapewnił, że Zjednoczona Prawica widzi sprawy Polaków jako całość. Jak tłumaczył, jedna dziedzina musi wspierać inne. Zdaniem lidera PiS jest wiele problemów, które należy rozwiązać – począwszy m.in. od służby zdrowia, oświaty, bezpieczeństwa czy rolnictwa.

Według lidera PiS, aby rozwiązać te problemy, trzeba mieć absolutna władzę, która nie będzie wojowała z opozycją. „Jest tylko jedna siła, która może to zrobić, to Zjednoczona Prawica, to PiS” – podkreślał.

Zdaniem Kaczyńskiego Polacy mają wybór – albo po wyborach będzie dobry rząd współpracujący z prezydentem, albo tzw. anty-PiS, czyli rząd skłóconych partii, które będą wojowały z prezydentem.

Lider PiS zapewnił, że Zjednoczona Prawica nie idzie do wyborów po to, aby się mścić; nie chce wojny, a pokoju, który jest ważny dla rozwoju kraju. Apelował też o pójście na wybory i głosowanie na kandydatów z list Zjednoczonej Prawicy.

Kaczyński poinformował, iż liczy, że w przyszłym parlamencie, a więc zarówno w Sejmie, jak i Senacie, Zjednoczona Prawica będzie miała ponad 300 przedstawicieli.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl