fot. flickr.com

Niedziela z małym zachmurzeniem; deszcz możliwy na północnym wschodzie i południu Polski

Jak podaje IMGW, północno-zachodnia i częściowo centralna Europa są w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Morzem Północnym wraz z układem frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu jest pod wpływem słabych wyżów.

Polska znajduje się na skraju niżu, który od zachodu przemieszcza się przez Polskę, w strefie frontów atmosferycznych. Napływa nieco cieplejsza, a w dzień od zachodu kraju, ponownie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na wschodzie kraju i na wybrzeżu, duże i tam przelotne opady deszczu, a początkowo na wschodnich krańcach miejscami także burze. Temperatura minimalna od 12-14 st. na południu do 16-18 st. na pozostałym terenie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl