fot. PAP/Darek Delmanowicz

Synoptyk IMGW: Pogorszenie pogody; marznące opady i silny wiatr

Dziś w całym kraju pochmurno, ma padać marznący deszcz i deszcz ze śniegiem. Będzie też wietrznie, nawet do 95 km/h. Nastąpi dalsze pogorszenie pogody – powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW.

Według prognozy przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, dziś wzrośnie temperatura i w całym kraju nastąpi dalsze pogorszenie pogody.

Rano najtrudniejsza sytuacja w kraju będzie miała miejsce w regionach położonych po przekątnej – od Suwałk po Wrocław. Tam spodziewane są marznące opady i gołoledź.

Dziś w ciągu dnia utrzyma się pochmurna pogoda. Na obszarze od Terespola do Katowic będzie padał marznący deszcz. W rejonach podgórskich opady śniegu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i opady marznące. Na pozostałym obszarze deszcz. Na zachodzie będą to opady stopniowo zanikające.

Temperatura w całym kraju będzie dodatnia, od 1 st. w Karpatach do 7 st. na zachodzie kraju. Prędkość wiatru będzie rosła. W całym kraju będzie porywisty – do 50 km/h, ale w strefie nadmorskiej porywy wzrosną do 80 km/h, a wieczorem na Wybrzeżu osiągną nawet 95 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl