fot. Monika Bilska

Środa w Polsce będzie kolejnym styczniowym dniem z dodatnią temperaturą 

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo-wschodnia będzie pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu swym zasięgiem obejmować będzie rozległy i głęboki niż z ośrodkiem nad Morzem Norweskim.

Polska będzie w ciepłym wycinku Niżu Islandzkiego, którego wtórny ośrodek przemieści się znad Morza Północnego na Zatokę Botnicką. Do kraju będzie napływać ciepła i sucha, masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu i wybrzeżu okresami duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. C, 6 st. C na wschodzie kraju, około 9 st. C w centrum i na wybrzeżu, 12 st. C na Dolnym Śląsku; chłodniej na Podhalu i Podkarpaciu około 2 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem i Podkarpaciu porywy wiatru do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z środy na czwartek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, natomiast na zachodzie stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Na wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu, a w Małopolsce i na Śląsku miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 st. C w Małopolsce i na Podhalu, około 2 st. C w centralnym pasie, do 4 st. C, 5 st. C wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, w obszarach podgórskich Bieszczad i na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

PAP

drukuj