fot. flickr.com

Zapowiadane upały; możliwe burze

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia i częściowo Europa Środkowa będą w zasięgu oddziaływania niżów znad Atlantyku, z którymi będą związane układy frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu pozostanie w strefie słabnącego wyżu. Polska będzie w słabogradientowym polu ciśnienia, z zachodu na wschód będzie się przemieszczał słabo wyrażony chłodny front atmosferyczny. Będzie się utrzymywała gorąca masa powietrza zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie wzrastało.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, na południu kraju burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22-25 st. nad morzem i na Podhalu do 26-31 st. na pozostałym terenie. Wiatr słaby, na północy kraju także umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane; gdzieniegdzie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Na pozostałym terenie zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu i zanikającymi burzami. Temperatura minimalna od 14 do 19 st., a w rejonach podgórskich Karpat i miejscami na Warmii od 11 do 13 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, w południowo-wschodniej częsći kraju możliwe słabe przelotne opady deszczu, a w Karpatach także burze. Temperatura maksymalna od 27 st. na Suwalszczyźnie do 33 st. na południu Wielkopolski i Ziemi Łódzkiej; chłodniej na Półwyspie Helskim i Podhalu – od 24 st. do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl