fot. pixabay.com

Pochmurnie i deszczowo, najcieplej na Suwalszczyźnie i Podlasiu

Zapowiada się dziś pochmurnie i z opadami deszczu już w całym kraju. Najcieplejszym regionem – jak powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska – nadal będzie Suwalszczyzna i Podlasie. W nocy na terenach podgórskich, głównie w Sudetach, mogą pojawić się marznące opady deszczu lub mżawki.

Pochmurnie i z opadami deszczu już na obszarze całego kraju ma być dzisiaj.

„W rejonach podgórskich może spaść deszcz ze śniegiem, w samych górach śnieg, z tym, że przyrost pokrywy śnieżnej, zarówno w Tatrach jak i Beskidzie Śląskim i Beskidzie Żywieckim, wyniesie już tylko ok. 5 cm” – powiedziała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza w rejonach podgórskich Karpat, ok. 6 stopni w centrum kraju i na Wybrzeżu, do 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i na Podlasiu. Tam będzie najcieplej.

Wiatr powieje z kierunków północnych i wschodnich. Będzie słaby, lokalnie umiarkowany.

W nocy z piątku na sobotę zapowiada się kontynuacja pochmurnej pogody.

„Miejscami padać będzie deszcz, w rejonach podgórskich, szczególnie Sudetów, mogą też pojawić się przejściowo opady marznącego deszczu lub mżawki powodującej gołoledź” – zaznaczyła synoptyk IMGW.

Ponadto miejscami na południowym wschodzie może występować mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

W rejonach podgórskich, głównie Karpat, temperatura spadnie jeszcze poniżej zera, do ok. minus 2 stopni Celsjusza i tam będzie padał deszcz ze śniegiem. W samych górach przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 2 centymetrów.

Nieco cieplej, ok. zero stopni, powinno być w Kotlinie Jeleniogórskiej, ok. 2 stopni Celsjusza w centrum kraju.

„Najcieplej nadal na Suwalszczyźnie. Tam 6 stopni na plusie. Tyle wskażą także termometry na Nizinie Szczecińskiej” – przekazała Grażyna Dąbrowska.

Wiatr będzie słaby, na Wybrzeżu umiarkowany, powieje z kierunków północnych i wschodnich.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl