fot. Paweł Palembas

Polska pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku

Jak podaje IMGW, Europa północna, wschodnia, południowo-zachodnia będzie w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze zaznaczać się będą słabe układy wyżowe. Polska znajdzie się pod wpływem klina wyżu znad zachodniego Atlantyku

Tylko południowo-wschodnia część kraju pozostanie w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, na południu oraz na północy kraju, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. na północy do 14 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane. Na północnym zachodzie oraz początkowo na krańcach południowo wschodnich kraju zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 2 do 5 st., na Pomorzu i na Pojezierzu Pomorskim od 5 do 7 st. Na Podlasiu miejscami przygruntowe przymrozki do -1 st. W kotlinach sudeckich spadek temperatury do -1 st., przy gruncie do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, na wybrzeżu dość silny i silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj