W sobotę możliwe burze we wschodniej i południowo-wschodniej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, zachodnia oraz południowo-wschodnia będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Północnym i południową Skandynawią. Z zachodu na wschód kraju będzie przemieszczać się zatoka z pofalowanym frontem chłodnym, za którym w miejsce powietrza zwrotnikowego napłynie chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na krańcach wschodnich połowie kraju początkowo zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na zachodzie Polski miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu a miejscami, głównie na południowym wschodzie i wschodzie, burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów od 10 mm do 20 mm, a na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st., 21 st. na zachodzie i wybrzeżu, do około 24 st. w centrum i 31 st. na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty z kierunków zachodnich, tylko na wschodzie kraju południowo-wschodni i południowy. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę we wschodniej połowie kraju oraz na Górnym Śląsku zachmurzenie duże i opady deszczu, lokalnie opady mogą być o natężeniu umiarkowanym, a w województwach wschodnich początkowo także burze. Suma opadów na wschodzie kraju do 15 mm, a na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 30 mm. W zachodniej Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na Wybrzeżu, duże i tam słabe opady deszczu. Lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st. do 15 st. Wiatr słaby z kierunków zachodnich, jedynie na wybrzeżu umiarkowany z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl