fot. flickr.com

Nad większą częścią kraju zachmurzenie umiarkowane

IMGW informuje, że nad Europą dominuje rozległy wyż znad Finlandii i Rosji, jedynie miejscami na zachodzie i południowym zachodzie kontynentu zaznacza się wpływ płytkich niżów. Polska znajduje się w zasięgu wyżu z centrum nad Finlandią. Ze wschodu napływa suche powietrze polarno-kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie powoli rosło.

We wtorek będzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko na południowym zachodzie głównie na Pogórzu Sudeckim duże i tam możliwy słaby deszcz. Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. C, chłodniej w dolinach sudeckich i karpackich od 14 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na zachodzie Polski miejscami duże i ta lokalnie możliwy słaby deszcz. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st. C na północnym wschodzie do 11 st. C na zachodzie, nad morzem miejscami do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj