Prognoza pogody na poniedziałek i wtorek

Jak informuje IMGW, na zachodzie kontynentu oddziaływał będzie bardzo rozległy i głęboki niż „Christina”, którego centrum będzie nad rejonem Hebrydów. Płytkie układy niżowe oddziaływać będą również w środkowej części Morza Śródziemnego, nad Bałtykiem i nad Morzem Barentsa. W obszarze od Niziny Padańskiej przez Bałkany i Morze Czarne po Kazachstan oddziaływać będą słabe wyże.

Polska przejściowo znajdzie się w zasięgu słabego klina wyżu znad Niziny Padańskiej, początkowo na wschodzie zaznaczy się zatoka niżu znad Bałtyku, po południu z zachodu nasunie się zatoka niżu znad Hebrydów z układem frontów. Z północnego-zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie, tylko na zachodzie zacznie napływać z południowego zachodu masa cieplejsza, polarno-morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, na krańcach wschodnich początkowo słabe opady deszczu. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, rano miejscami mgła, z widzialnością od 200 m do 800 m. Po południu na północnym zachodzie wzrost zachmurzenia do całkowitego i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 st. do 7 st. Wiatr na wybrzeżu zachodnim umiarkowany, porywisty, południowy. Na pozostałym obszarze kraju słaby i umiarkowany, zachodni, od zachodu skręcający na południowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże i całkowite, z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady deszczu, od zachodu zanikające. W szczytowych partiach Tatr opady śniegu. W zachodniej połowie kraju po północy miejscami mgła, z widzialnością od 200 m do 800 m, a w kotlinach sudeckich od 100 m do 400 m. Temperatura minimalna od -1 st., 0 st. na zachodzie do 4 st., 5 st. na południowym wschodzie. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na krańcach północno-zachodnich początkowo porywisty.
We wtorek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, na krańcach wschodnich początkowo słabe opady deszczu. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, rano miejscami mgła, z widzialnością od 200 m do 800 m. Po południu na północnym zachodzie wzrost zachmurzenia do całkowitego i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 st. do 7 st. Wiatr na wybrzeżu zachodnim umiarkowany, porywisty, południowy. Na pozostałym obszarze kraju słaby i umiarkowany, zachodni, od zachodu skręcający na południowy.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże, początkowo słabe opady deszczu. Po południu możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo większe przejaśnienia. Po północy opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl