fot. Paweł Palembas

We wtorek zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz północno-wschodnia znajdą się pod wpływem niżów. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad środkową i południową Europą. Polska znajdować się będzie pod wpływem wspomnianego wyżu. Z zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1023 hPa i zacznie powoli spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym zachodzie Polski miejscami rozpogodzenia. Na północnym zachodzie oraz w centrum możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Przed południem liczne mgły, ograniczające widzialność miejscami do 200 m. W rejonach mgieł zachmurzenie całkowite. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do około 7 st. w centrum i do 10 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północy kraju okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę na południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, głównie na wschodzie kraju. Temperatura minimalna od -2 st., 0 st. na wschodzie oraz w dolinach karpackich do około 2 st. w centrum i 5 st. na krańcach północno-zachodnich oraz na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, rano nad morzem okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opadu deszczu, jedynie na południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie kraju do 6 st. w centrum, 8 st. na południowym zachodzie i do 9 st. na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych, od zachodu kraju skręcający na zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowy. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj