Kolejny deszczowy dzień w całej Polsce

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego, za którym z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 986 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże z opadami deszczu. Lokalnie na wschodzie możliwe większe przejaśnienia. Wysoko w górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o 8 cm. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie, do 7 st. w centrum i 10 st., 11 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu początkowo do 80 km/h, przeważnie południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, do 50 km/h, w porywach do 130 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, na północy także deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wschodnim wybrzeżu i Pomorzu opady okresowo o natężeniu umiarkowanym, lokalnie może spaść do 20 mm deszczu. Temperatura minimalna od 0 st., 1 st. nad morzem oraz miejscami na Pomorzu do 2 st., 4 st. na przeważającym obszarze i 6 st. miejscami na południowym wschodzie. Wiatr dość silny i silny, do 45 km/h, południowo-zachodni i zachodni, od północy kraju skręcający na kierunki północne. Wiatr w porywach do 80 km/h, a zwłaszcza w zachodniej i centralnej części kraju nawet do 100 km/h. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, do 70 km/h, w porywach do 130 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl