Deszczowo w całej Polsce

Europa zachodnia, północna i wschodnia znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Jedynie na południowym zachodzie kontynentu zaznaczy się obszar podwyższonego ciśnienia.

Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżowej znad Skandynawii z frontem okluzji.

Nad ranem lokalnie wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 6 stopni Celsjusza miejscami na północy do 10 stopni na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

Zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie początkowo małe. Miejscami opady deszczu, przemieszczające się z zachodu na wschód kraju. Na wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 9 do 10 stopni Celsjusza na wybrzeżu, 11-15 stopni na zachodzie, północy oraz w centrum, do 22 na południu. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl