W Polsce zapowiada się słoneczny dzień

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Zachodnia i Środkowa Europa będzie pod wpływem wyżu. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów. Polska będzie w zasięgu klina rozległego wyżu znad Atlantyku, w ciągu dnia nad północno-zachodnie rejony kraju nasunie się strefa mało aktywnego, chłodnego frontu atmosferycznego. Nad nasz kraj nadal będzie napływała ciepła, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i powoli będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W północnej połowie kraju i na wschodzie słabe, przelotne opady deszczu. Na Lubelszczyźnie po południu możliwe również burze. Temperatura maksymalna od 21 st. nad morzem do 27 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w rejonach burz okresami porywisty, zachodni.

W nocy z wtorku na środę na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane. Temperatura minimalna od 11 st. na Suwalszczyźnie do 16 st. w Małopolsce i na południu Wielkopolski. Wiatr słaby, przeważnie zachodni i północno-zachodnie, na południu kraju skręcający na północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl