fot. PAP

Prognoza pogody na 28 listopada

Jak informuje IMGW, północna, północno wschodnia oraz częściowo środkowa Europa będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Morzem Białym, pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu wyżu z centrum nad Irlandią. 

W czwartek w kraju zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północnym zachodzie, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu, na południu opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temp. maks. od 6 do 8 st. na północnym zachodzie i Wybrzeżu, około 4 st. w centrum, od 1 do 3 st. na południu. Wiatr umiarkowany, dość silny i porywisty, na Wybrzeżu dość silny i silny, w porywach do 65 km/h, w strefie nadmorskiej do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek na południu i wschodzie zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, głównie w rejonach podgórskich i w górach. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, na wschodnim Wybrzeżu możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. od 2 do 4 st. na Wybrzeżu, od 0 do 2 st. na przeważającym obszarze, od -3 do -1 st. w rejonach podgórskich. Wiatr umiarkowany, dość silny i porywisty, na Wybrzeżu początkowo dość silny i silny, w porywach do 60 km/h, w strefie nadmorskiej do 80 km/h, północno-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, słabe opady deszczu. Temp. maks. 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. min. 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 4 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło

RIRM/PAP

drukuj