fot. Karolina Gierat

IMGW: W weekend można otwierać sezon grillowy. Będzie do 20 st. C

Mieszkańcy centralnej i południowej Polski mogą już w sobotę otworzyć wiosenny sezon grillowy. Ci z północy i północnego zachodu muszą poczekać do niedzieli – radzi Grzegorz Walijewski, rzecznik i synoptyk IMGW.

„W sobotę Polska będzie podzielona na dwie części. Linia frontu meteorologicznego będzie przebiegała od Suwałk, przez Mławę, Koło, Kalisz, po Zieloną Górę i Zgorzelec” – mówi Grzegorz Walijewski.

W północno-zachodnich regionach kraju pozostających za linią frontu meteorologicznego będzie chłodniej, pochmurnie i deszczowo. Tutaj termometry wskaż od ok. 5 do 9 stopni C. W ciągu całego dnia może spaść do 10 mm deszczu i niestety będzie bardzo mało słońca. Natomiast w drugiej części kraju, na południe od frontu, zapowiada się zdecydowanie lepsza pogoda.

„Jeżeli ktoś wybiera się w tamte strony, to przez sobotę i niedzielę będzie miał cudowną pogodę. Temperatury od 14 do 19 stopni C, zdecydowanie więcej słońca i bez opadów” – przewiduje synoptyk.

W górach będzie dosyć silny wiatr od ok. 70 do 80 km/h.

„Wybiegając do niedzieli, mogę powiedzieć, że słońce i pogoda będą łaskawe dla mieszkańców całej Polski” – podkreśla Grzegorz Walijewski.

Zanikające opady mogą jedynie pojawić się na północno-zachodnich krańcach kraju.

Maksymalne temperatury to 19, a może nawet 20 stopni C.

„Muszą uważać amatorzy nart skiturowych, których nie brakuje w górach, tym bardziej że zostały wydane lawinowe <<dwójki>> i <<trójki>>” – ostrzega synoptyk.

Niestety, szybko skończy się ta wiosenna pogoda. Na początku przyszłego tygodnia znów powrót chłodów. We wtorek trzeba już będzie wyciągnąć z szafy ciepłe kurtki.

„Jeszcze uwaga do kierowców. Nich ich nie zmyli piękna pogoda w weekend. Zimowe opony się jeszcze przydadzą. Śnieg nie powiedział jeszcze ostatniego słowa” – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl