Jesienna aura nad Polską; deszczowo w całym kraju

Jak informuje IMGW, Europa północna i częściowo zachodnia znajdą się pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie w zasięgu niżu, który znad Słowacji przemieszczać się będzie nad Węgry. Zachodnia część kraju znajdzie się w strefie frontu atmosferycznego, za którym napłynie chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego, pozostały obszar kraju pozostanie w cieplejszym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W czwartek w kraju w dzień na zachodzie, północy, w centrum i w Karpatach zachmurzenie duże, po południu miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, początkowo miejscami o natężeniu umiarkowanym, w dolinach karpackich początkowo możliwy również deszcz ze śniegiem, w Karpatach i Karkonoszach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, początkowo możliwy deszcz. Temp. maks. od 8 st. do 12 st., na wybrzeżu miejscami 13 st., w dolinach karpackich od 2 st. do 7 st. Wiatr, słaby, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu dość silny, a na wschodnim okresami silny i bardzo silny, w porywach do 80 km/h, z kierunków wschodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na północy, opady deszczu. Wysoko w Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na zachodzie, północy i w centrum gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. na zachodzie i północy od 2 st. do 7 st., na wybrzeżu wyższa, od 7 st. do 10 st. Na pozostałym obszarze od 0 st. do 2 st., w dolinach karpackich od -1 st. do 1 st., w dolinach sudeckich przygruntowe przymrozki do -2 st. Wiatr, słaby, na północy i zachodzie miejscami umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl