fot. pixabay.com

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz

Na terenie kraju zachmurzenie będzie przeważnie duże, tylko początkowo na wschodzie, a wieczorem na południu kraju miejscami pojawią się większe przejaśnienia. Prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Na północy kraju suma opadu może wynieść około 10 mm, a występujące tam początkowo opady śniegu mogą powodować miejscami przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do 3 cm.

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 3 w centrum, do 6-7 stopni na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a nad morzem i w górach również silny – od 30 km/h do 40 km/h, w porywach około 65 km/h. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do około 110 km/h, południowo-zachodni i południowy, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami mogą wystąpić opady deszczu, a początkowo na północnym wschodzie i w Bieszczadach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wybrzeżu miejscami spadnie deszcz ze śniegiem. W Bieszczadach IMGW prognozuje przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.

Temperatura minimalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 3 w centrum, do 5 w Rzeszowie. Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, który miejscami (zwłaszcza na północy i w centrum) będzie silny – od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. W szczytowych partiach gór wiatr około 110 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w centrum i na południowym wschodzie. Na północy spodziewane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach (powyżej 1000 m n.p.m.) śnieg.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl