fot. flickr.com

Prognoza pogody na 11 listopada

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, północno-wschodnia i południowa będzie w zasięgu niżów. Od Azorów przez Półwysep Iberyjski po środkową część kontynentu rozciągać się będą układy wyżowe. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Brandenburgią, w dość chłodnym powietrzu polarnomorskim. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie wzrastało.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu, w górach i na Podkarpaciu miejscami słaby deszcz. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność poniżej 500 m. Temperatura maksymalna od 6 st. do 9 st., w kotlinach górskich od 4 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo miejscami rozpogodzenia. Liczne silne zamglenia i mgły ograniczające miejscami widzialność poniżej 200 m. Na południowym wschodzie miejscami słaby deszcz lub mżawka, w Karpatach słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 1 st. do 4 st. Na Podlasiu i Pomorzu od -1 st. do 2 st. (nad morzem około 3 st.), w kotlinach sudeckich od -2 st. do 1 st. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Silne zamglenia, okresami mgły, w których widzialność może spadać do 300 m. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, zachodni. We wtorek zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny.

RIRM

drukuj