Pogoda na 2 i 3 maja

Jak informuje IMGW, zachodnia oraz północno-zachodnia Europa znajdować się będą w zasięgu wyżów z centrami nad Wyspami Owczymi i wschodnim Atlantykiem. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą płytkie niże z ośrodkami nad Rosją i Włochami.

Polska będzie pod wpływem klinu wyżowego, związanego z wyżem z rejonu Wysp Owczych. Front chłodny zostanie zepchnięty na południe Polski. Za frontem z północnego wschodu będzie napływać chłodne, suche powietrze. Jedynie krańce południowe pozostaną jeszcze w cieplejszym i bardziej wilgotnym powietrzu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W piątek na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na obszarze od Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę i centrum kraju po Mazowsze opady deszczu. W Karpatach i na Pogórzu Karpackim miejscami również burze, lokalnie z gradem.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 10 st. do 15 st., na Lubelszczyźnie i Dolnym Śląsku od 14 st. do 18 st., najcieplej na Górnym Śląsku i w Małopolsce i na Podkarpaciu, od 18 st. do 23 st. Wiatr północno-wschodni, porywisty, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny.

W nocy z piątku na sobotę na północy kraju oraz na Ziemi Lubuskiej, na północy Wielkopolski i na Kujawach zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na Śląsku opady deszczu. Temperatura minimalna od -2 st., 0 st. na północy do 5 st., 7 st. na południu. Nad morzem około 3 st.

Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, miejscami porywisty. W sobotę na północy kraju oraz na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Kujawach zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. do 13 st., w kotlinach górskich od 7 st. do 9 st. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W sobotę zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl