Prognoza pogody na 1 i 2 lutego

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy pogodę będzie kształtował rozległy niż, z układem frontów atmosferycznych, z ośrodkiem nad Danią. Niż obejmie swym zasięgiem obszary od północnej Skandynawii aż po Morze Śródziemne, jedynie krańce zachodnie Europy będą w zasięgu wyżu Azorskiego. Polska będzie pod wpływem tego niżu, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego za którym napłynie chłodne, polarne morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże, na północy i zachodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, głównie na wschodzie i południu kraju, a na północy miejscami opady deszczu ze śniegiem. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Sudetach i Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temperatura maksymalna od 3 st. miejscami na północy do 8 st. na południowym wschodzie, w dolinach karpackich lokalnie 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i południu kraju okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W rejonach podgórskich Karpat przed południem porywy wiatru do 80 km/h, wysoko w Tatrach do 90 km/h, w Bieszczadach do 100 km/h. W górach miejscami zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, na północy i zachodzie większe przejaśnienia. Miejscami, zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie kraju, opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na południowym wschodzie miejscami opady marznące, powodujące gołoledź. Na północnym wschodzie, nad morzem oraz w górach okresami opady śniegu. W Karpatach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Na północnym wschodzie miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 st. miejscami na północnym zachodzie oraz w rejonach podgórskich do 0 st. w centrum i 3 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Bieszczadach porywy wiatru do 80 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Miejscami opady deszczu ze śniegiem i deszczu, na północy również śniegu. W górach opady śniegu, w Karpatach opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie o 15 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 2 st. do 5 st., tylko na południowym wschodzie do 7 st., a w rejonach podgórskich lokalnie 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, przeważnie południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wieczorem stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu, przejściowo możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwy słaby deszcz lub deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl