fot. sxc.hu

Polska znajdzie się na skraju niżu

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże z ośrodkami nad Irlandią i Rosją, wraz z układami frontów atmosferycznych; Półwysep Apeniński i Skandynawia oraz północna Rosja będą pod wpływem wyżów. Polska znajdzie się na skraju niżu znad Irlandii, północno-wschodnie rejony kraju będą w mroźnej masie powietrza arktycznego, nad pozostałe województwa z południowego zachodu napłynie polarnomorska masa powietrza.

Dziś w kraju zachmurzenie duże, na północnym wschodzie większe przejaśnienia, miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, zwłaszcza na zachodzie i północy. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. na południowym zachodzie, około 0 st. w centrum, do -4 st. na północnym wschodzie. Wiał będzie słaby wiatr, na zachodzie i Wybrzeżu okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, na północnym wschodzie większe przejaśnienia, miejscami słabe opady śniegu i śniegu z deszczem, głównie na zachodzie i północnym zachodzie, lokalnie opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna wyniesie od 1 st. na zachodzie, -2 st. w centrum, do -10 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

W Warszawie, w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, słabe opady śniegu. Temp. min. -1 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadało.

RIRM/PAP

drukuj