Pracownicy leśnictwa protestują

Związkowcy powołali społeczny komitet protestacyjny w obronie Lasów Państwowych. Decyzja została podjęta wczoraj na posiedzeniu Rady Sekretariatu Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa NSZZ „S”.

Nowelizacja ustawy o lasach, która zakłada przekazanie 1 mld 600 mln zł ze środków lasów na remonty dróg wg związkowców oznacza haracz, jakiego Lasy nie są w stanie udźwignąć.

Ostrzegają, że wyprowadzenie takiej kwoty doprowadzi to do zachwiania płynności finansowej tego dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa państwowego. S” chce by rząd wycofał się ze swojej decyzji.

Jak poinformowała Grażyna Zagrobelna, wiceprzewodnicząca sekretariatu Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa NSZZ „S” powołany został komitet protestacyjny. Wszystkie zakłady LP mają zostać oflagowane. Planowane są też m.in. akcje informacyjne.

– W bardzo krótkim okresie zwołujemy nadzwyczajny zjazd delegatów, pracowników leśnictwa NSZZ Solidarność tj. Krajowej Inspekcji Pracowników Leśnictwa, na której podejmiemy konkretne decyzje. Ruszamy także z akcją informacyjną w teren poprzez rozdawanie plakatów, sami oznaczamy się zielonymi wstążeczkami na lewej klapie na znak protestu przeciwko bzdurnym i bardzo niedobrym pomysłom. Oprócz tego będziemy uczestniczyć na każdym etapie tworzenia tego wadliwego prawa, które powstało ze złamaniem wszelkich podstawowych norm w zakresie tworzenia prawa – powiedziała Grażyna Zagrobelna.

Związkowcy chcą wziąć udział we wspólnym posiedzeniu sejmowych komisji finansów oraz komisji ochrony środowiska, do których został skierowany projekt ustawy o lasach. Posiedzenie zaplanowane jest na 23 stycznia.

– Będziemy chcieli uczestniczyć w tym posiedzeniu. Oczywiście wiemy, że decyzja o dopuszczeniu nas należy od przewodniczącego. Mam nadzieję, że między innymi pod wpływem mediów towarzystwo nas wpuści i pozwoli, żeby nas posłowie wysłuchali. Musimy wytłumaczyć, że to nie jest tak, że leśnicy  trzymają  trzy miliardy  w takim słoiku dużym na ogórki, kiszą je i nie chcą się podzielić.  My musimy dotrzeć i wyjaśnić, że te trzy miliardy  to  były środki obrotowe na koniec grudnia 2012 roku, a więc ponad 12 miesięcy temu, że poza tymi środkami o których jest głośno były jeszcze zobowiązania, które też trzeba pokryć – powiedziała Grażyna Zagrobelna, wiceprzewodnicząca sekretariatu Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa NSZZ „S”.

Wczoraj w ramach programu interwencyjnego „Po Stronie Prawdy” w miejscowości Sadowne odbyła się także debata dotycząca przyszłości polskich lasów.

Transmisję przeprowadziła TV Trwam. Materiał jest dostępny na naszej stronie internetowej www.radiomaryja.pl.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl