fot. Maciej Giedrojc Juraha | pb.edu.pl

Politechnika Białostocka i Lasy Państwowe podpisały porozumienie

Politechnika Białostocka i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku zacieśniły wieloletnią współpracę. Podpisane zostało porozumienie w tej kwestii.

Współpraca otwiera nowe drzwi przed Politechniką Białostocką i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku.

– Możliwości korzystania z wiedzy, zasobów naukowych Politechniki Białostockiej, z wiedzy naukowców, czyli profesorów, doktorów – zaznaczył Andrzej Józef Nowak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Na współpracy skorzystają też studenci, którzy będą mogli w leśnictwach odbywać praktyki. Kariera zawodowa w leśnictwie powinna rozpoczynać się od poznania samego lasu – dodał dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Od lat na Politechnice Białostockiej działa Instytut Nauk Leśnych, który kształci przyszłych leśników.

– Naukowcy z tego instytutu prowadzą szeroko zakrojone i innowacyjne badania. Przedmiotem tych badań jest m.in. środowisko przyrodnicze lasów – wskazała rektor Politechniki Białostockiej, prof. Marta Kosior-Kazberuk.

Na Politechnice Białostockiej powstanie także nowy kierunek studiów podyplomowych z zakresu leśnictwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl